Cacovický ostrov

[google-map-v3 shortcodeid=“c28ddd95″ width=“100%“ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“49.225915,16.639512999999965{}1-default.png{}Cacovický ostrov“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Jednou z takových klidnějších lokalit, a přitom velmi zajímavých, je Cacovický ostrov Brně. Leží na toku řeky Svitavy v městské části Obřany. Tento malý ostrůvek může nabídnout několik příležitostí k focení portrétů:

  • lavečky ležící jak kolem břehu, tak i uprostřed ostrova ve většinu roku zarostlé ploše,
  • potrubí z teplárny a jeho ocelová rámová konstrukce,
  • dřevěný mostek, který lze v době psaní tohoto článku považovat za téměř nový,
  • a v poslední řadě velice zrádný jez.

V příloze uvádím nynější stav ostrovu (pořízeno mobilem) a pár loňských fotek z jezu a lavečky. Jez je docela mělký, jen třeba si dávat velký pozor na skleněné střepy ve vodě a nepřibližovat se z bezpečnostních důvodů příliž víru.

Tento fototip vypracoval svatební fotograf z Brna Petr Bukovský.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *