Čeština pro Adobe Lightroom 4

Adobe Lightroom je oblíbená a mnoha fotografy používaná aplikace pro práci s fotografiemi. Bohužel je pro mnoho lidí překážkou absence české lokalizace. Oficiálně Adobe českou verzi Lightroomu nenabízí. Existuje ale způsob, jak Lightroom počeštit. Jak na to se dozvíte v tomto článku.

lightroom4czknihovnascr

O neoficiální překlad se postarali bratři Michal a Tomáš Metlička. Dokonce vytvořili jednoduchý instalátor, díky kterému lze češtinu snadno nainstalovat. Instalátor je dostupný jak pro Windows, tak i Mac OS. Autoři připravili i přehledný a detailní návod k instalaci.

Češtinu můžete stáhnout zde: http://michalmetlicka.cz/lightroom_cz_main/lightroom-ceske-prostredi-download/

Chystá se i překlad pro verzi Adobe Lightroom 3 a taky aktuální verzi Adobe Lightroom 5.

A na závěr ještě upozorním, že se jedná o neoficiální překlad a tedy vám nikdo nezaručí jeho korektní fungování. Dle komentářů to vypadá, že je funkční. Pro jistotu si ale nezapomeňte raději vše zálohovat. A pokud možno, podělte se v komentářích o své zkušenosti.

Pokud se chcete naučit pracovat s Adobe Lightroom 4, podívejte se na tento seriál, který zde aktuálně vychází. Najdete tam mnoho informací a tipů.

 

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *