Kaolínový lom

[google-map-v3 shortcodeid=“6b69d276″ width=“100%“ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“49.332632,16.717018000000053{}1-default.png{}Kaolínový lom“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Přiblině 30 minut jízdy autem (necelou hodinu na kole) z okraje Brna leží obec Rudice, kde se dříve težil kaolín. Svažující se stěny písčitého lomu hýří snad všemi teplými barvami na jejichž dně se rozprostírá malé kalné jezírko.

V jezírku se nedoporučuje chodit příliš daleko od kraje, přeci jen, to byl lom. Slunce je tu měkčí víc jak hodinu před západem, paprsky láme skrz stromy. Přes den se tu vyhřívá pár desítek návštěvníků, kteří od focení portrétů jen težko odradí.

Tento lom je pro focení portrétů velmi vyhledávaný v okolí několika desítek kilometrů. Naštěstí je od Brna natolik vzdálen, že odradí od příjezdu nejednoho fotografa a dál si žije svým nepříliš rušným životem.

Fotky jsou pořízeny v podvečer mobilem, tak nehleďte na kvalitu pořízení.

Tento fototip vypracoval svatební fotograf z Brna Petr Bukovský.

1 odpověď

  1. Milan Kylar napsal:

    Opět tu není napsáno, že to je lom s aktivní těžbou, takže je tam vstup zakázán!
    (zase tak moc aktivně se netěží, ale není to zabezpečené – občas se něco sesune a propadne…)

    Celkově se lom stává hodně zanedbaným místem i kvůli přívalu návštěvníků…
    Dokud bude trvat status lomu, tak se s tím nedá moc dělat (bohužel snaha to změnit nebyla podpořena).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *