Focení s Veronikou na Vyšehradě 2013-06-30

Tuto neděli jsem měl domluvené rovnou dvoje focení. Přináším report z toho odpoledního, které se konalo na Vyšehradě. Měl jsem dost dilema, co vzít sebou za výbavu. Přemýšlel jsem, jestli si vystačím s malým přenosným softboxem, nebo jestli raději potáhnu stativ a velký skládací 60x60cm softbox. Nakonec jsem se rozhodl pro větší softbox. Je to sice trošku omezující, když se s tím člověk musí navíc táhnout, ale výsledky stojí za to. I když jsem si zpětně říkal, že bych si ten den docela i vystačil s tím menším 🙂

Protože byla neděle odpoledne a bylo hezky, byl Vyšehrad docela plný lidí. Proto jsme fotili spíše v různých zákoutích, u různých zdí a podobně. Na tyhle typy míst je Vyšehrad poměrně bohatý a během chvíle se dá nafotit spoustu různých snímků.

A teď k fotkám:

img8162

Tahle zeď obrostlá břečťanem (nebo co to je :)) mě zaujala už dříve. Fajn místo na focení. Blesk se softboxem umístěn na po mé pravé straně.

img8224 img8223

Hned vedle byl tento průchod, který vedl na jednu z mnoha vyhlídek na okolí Vyšehradu. Průchod byl ve stínu a pozadí bylo docela dost světlé. Proto jsem musel zesílit sílu záblesku, aby dostatečně prosvětlitl postavu a zachoval přitom pozadí v dáli. Blesk jsem umístil po mé levé straně.

  

img8299

Další zastávkou byla dřevěná studna. Tam se dalo vymyslet spoustu různých záběrů, jen se tam docela dost pletli turisti. Taky byly občas problémy se slunečním světlem, které prosvítalo skrze stromy. Důležité bylo, aby přímé sluneční světlo nesvítilo třeba do obličeje a nedělalo divné fleky. Zde byl blesk umístěn po mé levé straně.

 

img8283

Další snímek ze studny. Tentokrát jsem využil zajímavé kovové kolo k vyplnění snímku. Verča se kola držela a zaklonila se. Blesk byl umístěn po mé levé straně.

 

img8341  img8340 img8332

Vyhlédli jsme si taky nějaký hezčí kousek trávníku a udělali několik fotek v leže. Jen těch květin tam mohlo být více, ať je to zajímavější. Při tomhle focení jsem s bleskem dost hýbal a už si nejsem jistý přesným umístěním.

 

img8508 img8451

Verča měla fantastické vlasy a obrovské oči, tak to přímo svádělo k různým experimentům, jako třeba snímek vlevo. A taky měla spoustu zajíamých nápadů (sama taky fotí). V jednu chvíli ji napadlo vylézt na strom. Než jsem stihl vše připravit, už mi pózovala na větvi 🙂

  

Focení s Verčou bylo super. Přišla hezky vybavená, ale stejně jsme ani nestihli prostřídat všechno oblečení a doplňky. Hlavně se mi líbily netradiční kombinace, jako třeba šatičky a k tomu tyhle boty 🙂 No prostě to bylo něco nového a pro mě zajímavého. Dost jsem si focení užil a počasí nám taky vyšlo.

Zpětně jsem pak přemýšlel, jak by to dopadlo, kdybych sebou vzal jen 30x20cm softbox. Asi udělám někdy srovnávací test…jaké výsledky vzniknou při různých stylech focení. S malým softboxem fotím většinou s bleskem na foťáku. S velkým softboxem ho vždy umisťuji mimo foťák. U malého softboxu více využívám denní světlo, s tím velkým mám ale více možností, jak scénu ovlivnit a získat krásně měkké světlo. Byl by o takový srovnávací článek zájem? 🙂

A pokud se chcete naučit, jak fotit lidi, podívejte se na můj ebook Jak na focení portrétů.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *