Meteorický roj Perseidy 2013

Zajímá vás dění na hvězdné obloze? Chtěli byste zachytit na fotografii „padající hvězdy“? V těchto dnech můžete na noční obloze pozorovat meteorický roj Perseidy.

img3933

Roj by měl být pozorovatelný v období 17. července až 24. srpna. Letos bude maximum meteorického roje pozorovatelné v noci z 12. na 13. srpna, tedy v noci z pondělí na úterý. Mezi půlnoci až čtvrtou hodinou ráno by mělo být na obloze k vidění průměrně 70 meteoritů za hodinu.

Nějaké tipy pro focení meteoritů najdete v tomto článku. Pokud se vydáte Perseidy fotit, nezapomeňte si dopředu vytipovat nějakou vhodnou lokalitu. Nejlepší jsou lokality daleko za městy, kde není světelné znečištění tak silné. Určitě je dobrý nápad si pro focení připravit dálkovou spoušť a ještě lépe takovou, která umí exponovat snímky automaticky v daném intervalu. Nebudete se tak muset starat o samotné focení a budete si moct užít sledování oblohy i naživo 🙂

Zdroj: astro.cz

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *