Kasárna Bílý vrch – Horní Počernice

[google-map-v3 shortcodeid=“4b97b10a“ width=“100%“ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“50.127484,14.633596000000011{}1-default.png{}Kasárna Bílý vrch – Horní Počernice“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Kdo jezdí po rychlostní silnici Praha-Mladá Boleslav, po pravé straně může vidět „opuštěný“ objekt bývalých kasáren. Jde o areál, ve kterém měl sídlit 1. silniční stavební prapor pomocné výroby, ale kasárna nebyla nikdy dokončena. Od roku 1991 budovy chátrají.

K areálu se dostanete od autobusové zastávky Čertousy (bus 221, 353), dále po ulici Bátlova (po pravé straně čištička), asi po 350 metrech dojdete na místo. Je hned několik možností, jak se dostat přímo do areálu. Buď to vzít oknem přes bývalou vrátnici, která je hned u vrat, nebo jít nalevo od vrat, v plotě je díra, skrz keře se dostanete hned do hlavní budovy. Naopak vpravo od vrat, za stromem, neni plot vůbec, jen obejdete strom.

Hlavní budova má 4 nadzemní patra + jedno podzemní. V jedné z budov je ve sklepě bývalá diskotéka 😀

Opuštěný objekt to zas tak uplně není, na konci areálu jsou sklady s alarmem, který mě nemile překvapil. Tudíž poslední budova je používána, viděla jsem tam jet i auto. Před skladní budovou je ještě jedna budova, do které se můžete dostat hlavním vchodem, který je ovšem zarostlý, nebo můžete zvolit příjemnější cestu, jako já – z druhé strany objektu, ale musíte počítat s tím, že spustíte alarm a s největší pravděpodobností na vás někdo vylítne.

Objekt je to určitě zajímavý, kdo má rád dobrodružno, adrenalin a nebojí se lézt do čtvrtého patra po úzkých schodech bez zábradlí, doporučuji!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *