Ukázka úpravy fotografie – srovnání před a po úpravě #1

Napadlo mě, že by některé mohlo zajímat, jak vypadají některé mé fotografie před úpravama. Pokud bude mít tento článek dole na Facebooku přes 50 lajků, zveřejním další ukázku. Takže tady je:

img3201srovnani

Foceno za ostrého slunečního světla. S Verčou jsme se schovali při focení do stínu a pozadí je krásně nasvícené ostrým odpoledním sluncem. V podstatě jsem zde provedl jediné tři úpravy:

 1. vyvážení bílé do teplejších odstínů
 2. zvýšení kontrastu pomocí křivek
 3. přidání umělé vinětace

Tedy nic složitého a realizace možná snad v jakémkoliv nástroji pro úpravu fotek. Pokud máte k úpravám jakékoliv dotazy, ptejte se. Pokud chcete vidět další ukázky před a po úpravách, lajkujte, sdílejte a šiřte dále 🙂

Mé aktuální fotky najdete na mé Facebook stránce.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Počet komentářů: 3

 1. Kuba napsal:

  Dobrý den chci se zeptat na nějaké zásuvné moduly či filtry do PS jestli můžete nějaké doporučit ? díky za odpověď

  • David Nogol napsal:

   Dobrý den, zatím žádné nemohu doporučit, protože Photoshop nepoužívám. Tedy nainstaloval jsem jej teprve minulý týden 🙂 Ale stejně většinu úprav budu dělat v Adobe Lightroomu (což je něco na způsob Aperture, co jsem používal dříve)

 2. Kuba napsal:

  a někdo ho u vás nepoužívá ? 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *