Bílá skála

[google-map-v3 shortcodeid=“83a7446f“ width=“100%“ height=“350″ zoom=“15″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“50.114858,14.45478300000002{}1-default.png{}Bílá skála“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Bílá skála se nalézá nedaleko pražské nemocnice Bulovka, dostat se na ni je však sice mírně komplikované, protože neexistuje žádná oficiální cesta, ale pouze síť vyšlapaných cest, které jsou lépe, nebo hůře průchodné díky křoví. Ale určitě to stojí za to, rázem má člověk jak na dlani Holešovice, Holešovický přístav a další širé okolí. Objevil jsem zatím 2 „cesty“ jak se na danou lokalitu dostat (časem možná objevím ještě další):

1) První varianta (http://goo.gl/maps/td9Si) jít ze strany ulice V Holešovičkách (Pražský okruh), kde by podle Google Maps měla být cesta ale ta končí chatkách a u haly, kde jsem se moc nechtěl potloukat, musí se tak jít přes bod D a jakmile vlezete do lesa, tak se při první příležitosti dáte do strmého kopce v levo a následně nahoře lemovat křoví až dorazíte k prošlapané cestě, po které se dá v klidu dojít až na vyhlídku.

2) Druhá varianta (http://goo.gl/maps/EfZbR) je trochu snadnější, jen si člověk vychutná celý kopec a je potřeba buď jít rovnou po levé straně silnice ze směru Most Barikádníků, nebo v pravý okamžik přelézt zábradlí u silnice a přeběhnout silnici. Cesta nahoru už je pak jednoduchá.

Druhá varianta v sobě ještě skrývá amatárská bikecrossovou trať směrem dolu, takže pokud budete mít hodně velké štěstí (nebo někoho znáte), tak to můžete využít k focení. Osobně bych se tam na kole zabil během chvíle, ale to už je jiná kapitola. 🙂 Každopádně to i vede k upozornění, pokud jdete přímí po trati, tak se raději dívejte nahoru a až pak kolem sebe – náhoda je blbec.

Pozn. Cestou možná narazíte na pár bezdomovců, ale mě si ani nevšímali.

1 odpověď

  1. Věra Soušková napsal:

    Toto již neplatí. Šli jsme tam v 17.února 2019, křovi jsou vykácená, zhotoveny nové cesty vysypané pískem, vymetené listí ze země, nasazené nové stromy (i ovocné), pripravené kovové podsady na lavicky. Je z toho krasný park s nadhernym výhledem na Vltavu, na přístav Holešovice a velky kus Prahy. Vyhlídka je na obrovském skalisku, není tam zábradlí, tak pozor ! Vstup je tam z ulice, která vede z Bulovky dolů souběžně s ulicí V holešovičkách dolů směrem k mostu Barikadníků, stanice busu Kuchyňka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *