ClippingMagic: vyřízněte pozadí z fotky na několik kliknutí

Potřebujete občas vyříznout z fotky nějaký objekt, ale nechcete ztrácet čas zdlouhavou práci v grafickém editoru? Online nástroj ClippingMagic slibuje vyříznutí z fotky na pár kliknutí.

Samozřejmě nepředpokládám, že všichni zahodí své oblíbené editory a začnou ořezávat pomocí tohoto nástroje. Pokud ale potřebujete rychle vyříznout nějaký objekt z fotografie a nechcete tím ztrácet zbytečně moc času, můžete zkusit online nástroj ClippingMagic.

Ten funguje opravdu hodně jednoduše. Nahrajete fotografii a pak označíte zeleným štětcem oblast, kterou chcete zachovat a červeným štětcem vyberete oblast k vyříznutí. Přitom stačí označit jen část těch oblastí.

easilyremoveimagebackgroundsonlineclippingmagic

Sceenshot z použití nástroje ClippingMagic. Vlevo vidíte původní fotografii, na které jsem provedl dva tahy štětcem. 

Jak vidíte, je to velmi snadné. Kromě plně automatického režimu můžete výsledek ořezu dále ovlivnit řadou nastavení. Můžete měnit jak velikost štětce, tak způsob prolnutí a rozmazání okrajů. Také je zde zahrnut nástroj pro označení oblasti s vlasy.

U jednodušších motivů si plně postačíte s automatikou, jako v uvedeném příkladu. Pokud bude ale kontrast mezi vybraným objektem a okolím menší, a kolem bude hodně rušivých prvků, bude vyřezávání složitější.

Jedná se zatím pouze o beta verzi a v tomto zkušebním provozu se nahrané fotografie zmenší na rozlišení 4Mpx. Výsledné oříznuté fotografie je pak možné stáhnout ve formátu PNG (jelikož JPEG formát nepodporuje průhlednost).

Osobně se mi nástroj docela hodí. Občas potřebuji něco vyříznout a protože ořezávání v GIMPu není úplně snadné a rychlé, raději sáhnu po tomto online nástroji.

Aplikaci najdete na adrese clippingmagic.com

Zdroj: Filip Hráček na Google Plus

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Počet komentářů: 7

 1. Jan napsal:

  Dobrý den, děkuji za článek. Chtěl bych se zeptat, je tato služba ještě zdarma? Koukal jsem na to a je tam nějaké předplatné a automatický plán + nějakých x stahování navíc. Nějak se v tom neorientuji a a těm podmínkám moc nerozumím. Jak prosím funguje to předplatné a kolik upravených obrázku lze stáhnout? V nejlevější verzi je 15 stahování a k tomu ještě bonus 75 stahování. Děkuji za vysvětlení.

  • David Nogol napsal:

   Zdravím, bohužel se zdá, že je služba už jen zpoplatněná. Ten nejlevnější plán obsahuje 15 stažení a pokud to správně chápu, tak když to v daném měsíci nevyužijete, tak se vám to převádí do dalších měsíců až do výše 75ti kreditů.

 2. Jan napsal:

  Také zdravím. Díky za informaci. Nevíte, jak to je ještě s tím jejich automatickým předplatným? Ten program je opravdu dobrý, ale nechce se mi někomu dávat souhlas k pravidelnému strhávání peněz z mého účtu. To už bych raději něco jiného (klidně rozumně placeného), ale nevím co. Pokud budete mít ještě nějaké zajimavé reference on-line aplikací, tak mě to potěší.

 3. Yco napsal:

  Choďte do https://cedarlakeventures.com/account, kde sa dá zrušiť opakovanie platby. Príde Vám o tom e-mail.

 4. Marian napsal:

  Hm hezký, ale chtej předpatné. Zas tak často to nepotřebuju. Kdyby chteli euro za fotku, tak to klidně dám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *