Opuštěný hřbitov v Horních Počernicích

[google-map-v3 shortcodeid=“4fc7b1ca“ width=“100%“ height=“350″ zoom=“15″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“50.104942,14.605558999999971{}1-default.png{}Opuštěný hřbitov v Horních Počernicích“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Při procházce po Horních Počernicích jsem jednou náhodou sešel z ulice Božanovská do zahrádkářské kolonie (přesná poloha odbočky street view) a poté jsem pokračoval po vyšlapané cestičce dál. Prošel jsem kolem malé bažiny a asi tak po 10m jsem si všiml hromad náhrobních kamenů mezi trním a vysokou trávou. Byl jsem nadšením bez sebe a začal jsem fotografovat.

Bohužel o tom co zde náhrobní kameny dělali nemám žádné informace jestli zde byl hřbitov a náhrobní kameny jen shrnuli nebo jestli zde kameník pouze vyhodil neupotřebenou objednávku? Nevím, každopádně jsem po nafocení náhrobků pokračoval po cestičce zarostlé vysokou trávou dál. Po tom co jsem přešel kopeček asi tak 15 metrů jsem narazil na dvě další hromady neupotřebených náhrobků, ale i opuštěnou stodolu a zrezlou nádrž na vodu. Stodola je opuštěná jen na první pohled při bližším pohledu zjistíte, že zde patrně žije nějaký bezdomovec. Cestička pokračuje dál asi dalších 20 metrů, ale poté končí.Na jejím konci je krásný výhled na zahrádkářskou kolonii a polorozpadlá dřevěná konstrukce. Poté se člověk se musí vrátit nebo zvolit cestu přes dost vysoký porost dolů do zahrádkářské kolonie.

Na místo si doporučuji zajít, když se projdete i zahrádkářskou kolonií tak z toho je opravdu krásná procházka. Místo má příjemnou atmosféru, ale věřím že večer nebo v zimě by mohlo mít i hororovou atmosféru. Po procházce zde doporučuji zajít i do Opuštěného skleníku  (doufám, že autorovi příspěvku o skleníku nevádí odkaz na něho v mém příspěvku pokud ano stačí napsat a odkaz odstraním :-)). Do článku přidávám mapku, aby si každý mohl udělat představu, kde je stodola a náhrobky rozmístěny. Pokud máte rádi brodění vysokou trávou, zahrádkářské kolonie a hřbitovy určitě si sem zajděte, ale přeci jen pozor na obydlí bezdomovce, když jsem zde byl já nikdo zde nebyl, ale stodola byla zjevně obydlena.

1 odpověď

  1. Petr napsal:

    Dobrý den musím všechny zklamat kteří věří se domnívají že zde byl hřbitov . Kamenictví obelisk vlastní tu parcelu kde odkládali nepotřebné náhrobní kameny ze starých hrobu a pomníku . Stodola letos vyhořela pravděpodobně bezdomovci nedopatřením způsobily požár . Takže nevažte zbytečně cestu a budete to hledat marně .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *