Odstavné nádraží Smíchov

[google-map-v3 shortcodeid=“37a1bf12″ width=“100%“ height=“350″ zoom=“16″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“50.050574,14.408504999999991{}1-default.png{}Odstavné nádraží Smíchov“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Odstavné nádraží Smíchov je zajímavá i když ne příliš známá budova nacházející se mezi ulicí Nádražní/Na Zlíchově a Ke sklárně. Budova se v současnosti využívá a je u ní i skladiště železniční techniky, které čeká na svoji rekonstrukci z peněz dobrovolníků. Zde je zajímavý web mašinka.cz železničních nadšenců o těchto strojích.

Historie

Objekt se patrně využíval jako odstavné nádraží a technická budova Českých drah a taká jako trafostanice, která je součástí objektu (ulice Ke sklárně). Bližší informace bohužel nemám.

Současnost

Areál je v současnosti využíván jako autodílna a je z jedné strany oplocen velkými plechovými deskami a z druhé, kde se nachází skladiště železniční techniky pouze klasickým pletivem. Z ulice Ke sklárně a od kolejí objekt oplocen není.

Přístup do objektu, doprava a místa k focení

Přístup do objektu není možný. Ze strany oplocené plechovými stěnami se do areálu není možné dostat. Ze strany oplocené pletivem by se do areálu bylo možné dostat což je velmi atraktivní vzhledem k tomu, že v této části areálu se nachází skladiště železniční techniky, ale docela často tu procházejí různí lidé (pravděpodobně zaměstnanci autoservisu nebo zbylí zaměstnanci ČD). Přes neoplocené části areálu se není možné dostat jelikož zde není jak možná rozbitím okna, navíc kdyby jste chtěli přijít ze strany od kolejí musíte přelézt plot z ulic Nádražní/Na Zlíchově. Z celého areálu se můžete dostat jen do místnosti 2×2 metry v trafostanici, kde přespává nějaký bezdomovec.

Pokud se sem budete chtít jet podívat doporučuji na stanici tramvaje/autobusu Lihovar kam jezdí spoje z Nádraží Smíchov.

Na objekt je zajímavý pohled z ulice Nádražní odkud uvidíte i pár odstavených vagónů a také z mostu Na Zlíchově odkud je krásně vidět celý areál. Z ulice Ke sklárně nejdříve uvidíte vchod do autodílny a cihlové budovy objektu. Poté uvidíte trafostanici s trojicí trouchnivějících dřevěných dveří v čele a za ní dva menší komíny. Za těmito budovami uvidíte konečně skladiště železniční techniky, kde můžete nalézt například autojeřáb, starý vagón atd. Z této ulice je také zajímavý pohled na Smíchovský lihovar, který také stojí za to ho navštívit. Krásný pohled na celý areál z ptačí perspektivy je z protilehlé Výtoně.

Toto nádraží je zajímavé místo, které určitě stojí za to ho navštívit, až půjdete kolem.

Počet komentářů: 3

  1. yesterka napsal:

    To není opuštěný objekt ani odstavné nádraží. Část s historickými vozidly je Výtopna Zlíchov, z druhé strany objektu je autoservis. Škoda, že si autor nepřečetl ani stránky Výtopny, na které sám odkazuje, pak by snad nenaváděl k přelézání plotu a rozbíjení oken. Výtopna Zlíchov z.s. je spolek, který zachraňuje a opravuje historická vozidla a organizuje i jízdy historickými vlaky. Vstup a focení lze bez problémů domluvit, kontakty jsou na webu, konají se zde různé akce, např. muzejní noc, den PID apod.

  2. Pepan napsal:

    Rád bych se domluvil na vstup kv focení.

  3. yesterka napsal:

    To je třeba si domluvit na kontaktech uvedených na stránkách Výtopny Zlíchov https://www.masinka.cz/, ne pod článkem někoho, kdo ani nevěděl, o čem píše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *