Srovnání kvality videa mezi Canonem 5D mkIII a telefonem Samsung Galaxy Note 3

Myslíte, že pro kvalitní video potřebujete zrcadlovku s velkým snímačem a kvalitním objektivem? V tomto videu uvidíte přehledné srovnání stejných scén zachycených pomocí těchto dvou naprosto odlišných zařízení.

Testovací záběry z telefonu byly natočeny ve 4k rozlišení (3840x2160px) a zmenšeny na rozlišení 1920×1080, aby se daly přímo porovnat s výstupem z Canonu. Na 5DmkIII byl použit objektiv Sigma 24-70mm f2.8 na ohnisku 35mm, což odpovídá ohnisku telefonu.

Z testu je jasně vidět, že Samsung Galaxy Note 3 dokáže ve videu zachytit mnohem více detailů a obraz je ostřejší. Samozřejmě ale nemá moc smysl brát takové srovnání moc vážně, přeci jen jsou možnosti využití dost odlišné. Se zrcadlovkou můžete pracovat s hloubkou ostrosti, můžete měnit objektivy a hlavně máte plnou kontrolu nad výsledkem. Nicméně i tak se jedná o zajímavý výsledek. Řekl bych, že pro naprostou většinu lidí je výstup podobný z Galaxy Note 3 plně dostačující.

Zdroj: smartmania.cz  

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *