Představení projektu Picsy.cz – zajímavé fotopříběhy k fotografiím

picsy_cz

Českých fotografických webů je sice docela dost, ale jen málokterý zaujme něčím netradičním. Nově vzniklý web s názvem Picsy.cz zaujme svým zaměřením. Věnuje se totiž příběhům, které se schovávají za jednotlivými fotografiemi.

Samotní autoři pak svůj projekt popisují takto:

Picsy.cz je fotoblog, který si klade za cíl ukázat vaše dechberoucí fotografie v jiné perspektivě široké veřejnosti. Plno z vás, fotografů, vystavuje svá díla na obdiv na sociálních sítích. Jsou to neuvěřitelné fotografie, které sbírají řadu lajků, fejvritů a komentů. Lezete po horách, plavete v oceánech, skáčete v džungli, vše s vidinou dokonalé fotografie. Vaši diváci vidí několik málo vybraných snímků a jsou naprosto odtržení od kontextu dobrodružství, které jste při focení zažívali.

Ukažte všem svým fanouškům, známým a kamarádům, že fotit není jen klik, cvak a hotovo. Že to občas hodně studí, pálí nebo bolí. Podělte se s ostatními o vaše autentické a neopakovatelné příběhy z fotovýprav. Třeba tím mnoha lidem objasníte, proč to vlastně děláte a co vás na tom nejvíce baví. Možná to není ten pomíjivý okamžik zachycený ve fotografii samotné, ale celý příběh, který se za ní skrývá.

Zatím je projekt hodně mladý a fotopříběhů je velmi málo. V době psaní článku jsou na Picsy.cz dostupné pouze tři příběhy. Každý pak obsahuje kromě samotného příběhu i několik fotografií. Nicméně to zatím vypadá, že nedostatek fotopříběhů je vyvážen výběrem kvalitních fotografií. Otázka je, jak se to změní až začnou fotopříběhy zasílat i další fotografové.

Za projektem stojí Honza Kulda, který se stará o web a propagaci a fotograf Jakub Müller, který napsal první příběhy. O tom, jak a proč web spustili se dočtete v tomto článku.

Teprve čas ukáže, jak se web rozjede a kolik fotografů se rozhodne podělit o některý z příběhů, které se schovávají za jejich tvorbou. Nezapomeňte se tedy na Picsy.cz podívat a sledovat novinky na této facebook stránce. A pokud máte taky nějaký zajímavý fotopříběh, podělte se o něj!

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *