Canon aktualizuje svou nejlevnější padesátku

EF-50mm-f1.8-STM_Slant_without_capJeden z nejoblíbenějších Canon objektivů se dočkal aktualizace. Mezi hlavní novinky této již třetí verze patří STM ostření, které by mělo zaručit tišší a plynulejší automatické ostření, hlavně během natáčení videa. Počet lamel se navýšil z předchozích pěti na sedm a nejkratší zaostřovací vzdálenost se snížila z 45cm na 35cm. Vítanou změnou je také lepší konstrukce. Bajonet je nyní kovový (stejně jako u původní, první verze 50mm f/1,8) a ostřící kroužek vypadá mnohem lépe ovladatelný, tedy alespoň z fotografií. Váha objektivu je 160g a průměr filtrů je 49mm.

Jak na tom bude po optické stránce zatím není známo, ještě nejsou dostupné žádné ukázkové snímky ani recenze. Větší počet lamel clony může znamenat příjemnější bokeh.

Cena objektivu byla stanovena na 129,99$ a na trh se dostane ještě v průběhu května. Za kolik se objektiv bude prodávat u nás a kdy bude dostupný zatím není známo.

Zdroj: dpreview.com

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

1 odpověď

  1. Jsem fakt zvědavý jak bude ostřit oproti předchozí verzi.Pokud se to posdstatně zlepší možná bych uvažoval o výměně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *