Časosběrné video ve kterém se místo hvězd točí okolní krajina

Je stále těžší přijít s nějakým novým nápadem. Proto mě vždycky potěší, když vidím, že se někomu podařilo realizovat nějaký zajímavý nový projekt. Nedávno jsem zde psal o zajímavém časosběrném videu, které zachycuje 360° pohled na noční oblohu. A jen o několik dní později jsem narazil na další netradiční časosběr. Tentokrát se autor Lance Page doslova zaměřil na Polárku a využil toho, že se hvězdy na obloze otáčejí kolem ni. Fotoaparát připevnil na zařízení, které se otáčelo stejnou rychlostí, jako hvězdy na obloze. Díky tomu jsou hvězdy ve videu statické a místo nich se pohybuje okolní krajina.

PS. zjistil jsem, že jsem zde na Fototipech měl dost zmatek v označování těchto časosběrných videí a střídavě je označoval pojmem „časosběr“ i anglickým výrazem „timelapse“. Od této chvíle je budu jednotně nazývat jako časosběrné videa, ale zároveň je označím štítkem „timelapse“, pro případ že je někdo bude hledat pod jejich anglickým názvem.

Zdroj: petapixel.com

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Počet komentářů: 2

 1. Instruktor napsal:

  Paráda!
  Já chcu taky pár desítek tisíc na novou techniku! 🙁

 2. Isd napsal:

  pozri tu
  http://timelapse.isd-webspace.com/
  robim na poziadanie TimaLapse slider y, za dobru cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *