Fripito – cestovatelský průvodce pro fotografy

Více jak před dvěma lety proběhla i na tomto webu zmínka o možnosti podpořit nově vznikající aplikaci Fripito (původní článek naleznete zde). Co se stalo více jak za dva roky vývoje? Kdo sleduje na sociálních sítích Jana Březinu (4foto, DIGIT), tak určitě ví o čem zde bude řeč, ale určitě se najdou i tací, kteří o Fripitu ještě nikdy neslyšeli.

Fripito je cestovatelský průvodce pro fotografy, který můžete mít ve svém chytrém mobilním telefonu.

„Dozvíte se, kdy a jak cestovat, kde bydlet, jak se přepravovat a stravovat a hlavně kdy je na daném místě ideální světlo, zajímavá událost, jakou fotografickou techniku budete potřebovat a odkud je možné pořídit záběry bez rušivých objektů a problémů.“

Nova-HP-1024x768

Jak je vidno, tak Fripito se podařilo přivést k aktivnímu životu. Aktuálně fotografický průvodce získává cenná partnerství a má za sebou několik úspěchů na mezinárodní úrovni – například výběr do TOP 50 aplikací na veletrhu CES 2016. Vývoj neustrnul, ale naopak jde překotně kupředu. V tuto chvíli je ke stažení Fripito ve verzi 2. Aplikace je zcela zdarma – zákazník platí pouze za průvodce, které si vybere. Fripito je oceňovaný startup a když ho budete sledovat dlouhodoběji, tak zjistíte, že jejich přístup je velmi dynamický a někdy vycházejí zákazníkům vstříc s časově omezenými nabídkami průvodců za snížené ceny. Cena fotoprůvodce se pohybuje mezi 4 – 8 Euro.

V aplikaci nyní naleznete celkem 43 průvodců pro fotografy z pěti různých kontinentů. Nechybí například fotograficky velmi oblíbený Island a Nový Zéland. Pět průvodců se věnuje krajině České republiky.

Jak vnímáte aplikaci vy? Pořídíte si ji do svého chytrého telefonu? Nebo považujte její existenci za zbytečnou?

Pavel Vávra

Jsem portrétní fotograf a lektor z Hradce Králové a zaměřuji se na klasický i firemní portrét. Nesnažím se udělat jen dobrou fotku, ale s klienty mluvím o jejich představě, jak by je měla fotografie vypadat. Nově jsem spustil bezplatné vdělávání na téma základů fotografie. Mé práce s odkazy na sociální profily naleznete na pavelvavra.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *